Bahçıvan Grup
Obje DergiSEKS ve İLİŞKİLER

Cinsel İlişki ve KUNDALİNİ ENERJİSİ

Cinsel ilişki tazelenme ve canlanma için mükemmel bir faaliyettir. Günün farklı saatlerinde deneyimlediğiniz bir ilişkide, kendiniz için bazı olağanüstü deneyimler yaratabilirsiniz.

Hepimizin içinde farklı özellikler vardır, bunların bazılarının farkında bile değilizdir ve bazılarını da sergilemeye çekiniriz. Gecenin bir yarısı uykudan uyanıp, farkındalığınızın yüksek olduğu bir saate denk geldiyseniz, bu saati kendinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Farkındalık halindeyken yaptığınız şeyler, sizi kişilik ve yetenek anlamında geliştirecektir. Bu uyanık dönem, varlığından haberdar olmadığımız ya da sergilemekten çekindiğimiz yanlarımızı araştırıp keşfetmek için idealdir.

Bu sırada, sizi normal sınırlar ötesine itecek farklı roller oynayarak eğlenebilirsiniz. Nelerin ortaya çıktığını görünce çok şaşırabilirsiniz.

Hangi yaşta ya da fiziksel durumda olursanız olun, bir biçimde cinsel ilişki kurmak daima mümkündür. Tazelenmek, gençleşmek ve canlanmak anlamına geldiğinden, bu çeşit bir aşk ifadesini bir gençleşme yolu olarak görmeniz akıllıca olur, çünkü cinsel ilişki, bizim farkında olduğumuzdan çok daha önemlidir.

Eğer birlikte oynayacağınız bir partneriniz yoksa, o zaman bu yöntemlerin bazılarını kendi başınıza kullanmayı düşünün. Tüm sevgi aslında kendini sevmenin bir yansıması olduğundan, bu başlamak için iyi bir yerdir.

Tam şu an eski, kendinizi yargılayıcı-sınırlayıcı inançlarınızı sorgulamaya başlamak için çok iyi bir zamandır. Eğer normal zamanda eşinizle iletişim kurmakta zorluk çekiyorsanız, bir dahaki sefere, gece yarısı aniden, uykunuzu almış ve farkındalık halinde uyandığınızda, eşinizi de uyandırın. Bedenlerinizin kendi düzeylerinde iletişim kurmasına izin verin. Bedeniniz ertesi gün, bunun için size teşekkür edebilir.

Birçok otorite ve inanç sistemi cinsel ilişkiyi dünyevi bir arzu olarak görür ve bu yüzden, ruhen geliştikçe cinsel isteğin azalması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceye sahiptirler. Oysa tam tersine, cinsel ilişki yoluyla koşulsuz sevgiyi deneyimlediğimizde, ruhun titreşim düzeyi yükseldikçe, cinsel ilişki arzumuzun arttığını hissedebiliriz.

Kundalini Enerjisi

Cinsel ilişki yoluyla koşulsuz sevgiyi deneyimlemenin, farkındalık halimizin daha yüksek enerjisinde yaşamaya hazırlık olduğunu görebiliriz. Bunun nedeni; titreşimlerimiz yükseldiğinde, enerji merkezlerimiz ve çakralarımızın daha hızlı dönmeleridir. Bizi fiziksel olarak gençleştirmenin yanı sıra, “Kundalini Enerjisi” denen temel cinsel enerjiyi de uyarır.

Yetiştirilme tarzları, seksi haz yerine suçluluk duygusuyla ilişkilendirmeye koşullandırılmış olanlar için zor olabilir. Ama seksin tüm varlığı; fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak insanı canlandıran, tamamen doğal bir sevgi ifadesi olarak onurlandırılması gerekir. Bu orgazm anında “Ah, tanrım!” diye bağırmaktan daha fazla bir şeydir. Bu, cinsel enerjinin doğal akış yoluyla ruhsal ifadeyi bulan kadim Hindu Tantra uygulamasının temelidir. Birbirimize ruhsal açıdan cinsellik yoluyla dokunabiliriz.

Binlerce yıl seksi kötüye kullanmanın bir sonucu olarak, seksle ilgili suçluluk, utanç ve iffet duygusu zihnimizde derinlemesine kök salmıştır. Tüm insanlık tarihi boyunca, seks şu ya da bu biçimde bir hükmetme aracı olarak kullanılmıştır. Bu, bizi kendi bedenimize kulak vermemize engel olan derin yaralara maruz bırakmıştır.

Hücresel anılarımızın derinlerinde, seksi zayıflık olarak göre enerji damgaları bulunur. Seksle ilişkilendirdiğimiz suçluluk duygusu, bu tutku ifadesinin gerçek anlamını kavramamızı engellemiştir. Ancak, son dönemde ilişkide suçluluk duygusunun ortadan kalkması, koşulsuz sevgiyi geliştirmenin bir unsuru olacaktır. Bu, bizim tutkuyu, fiziksel düzey de dahil olmak üzere tüm düzeylerde deneyimlememizi sağlar.

Obje Dergi

Sorular ve yorumlarınızı sayfanın altındaki iletişim kutusundan bize kolayca iletebilirsiniz.

Sitemize e-posta ile kayıt olarak bildirim alabilir, yeni yayınlanan makaleleri e-posta hesabınızdan takip edebilirsiniz.

İletişim için:

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

İçeriğe yorumunuzu yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: