Bahçıvan Grup
Ayşe Banu SALTUKBurçlarMAGAZİN

Marsın Cesur Ve Sabırsız Karakteri KOÇ BURCU (21 Mart-20 Nisan)

Yönetici gezegeni: Mars

Elemet                : Ateş

Kişilik                  : Lider

Özellik                : Cesaret ve atılganlık

Uğurlu Sayı        : 1,9

Renk                   : Kırmızı

Hayvan               : Koyun

Bitki                    : Itır, Hanımeli, Pars Zambağı

Kıymetli Taş        :  Elmas

Kıymetli Maden  : Demir

Burcun Cinsiyeti  : Erkek

Zodyak kuşağının ilk burcu Koçtur. Ruhun hayata başlangıcı olarak bilinir.

Her zaman ilkleri yansıtır. Koçlar aşırı bağımsızdır. Toplum içerisinde ben buradayım diyen tavırları vardır. Dosdoğru insanlardır, formalitelerden hiç hoşlanmazlar. Sabırsızdırlar, çocuk ruhu taşırlar, kurallarla yaşamayı sevmezler samimidirler. En zor koşullara bile katlana bilirler. Hiç düşünmeden hareket ederler, kin tutmazlar.

Hayat Koçlar için heyecanlı bir maceradır. Hayatın tadını çıkarmayı iyi bilirler. Çok bencil gibi görünseler de bencil değildirler. Başkalarının ne düşündüğü yaptıklarının toplum tarafından onaylanıp onaylanmadığıyla ilgilenmezler. Devamlı olarak hayata meydan okurlar.

Koç burcu nerede olursa olsun ben buradayım der. Tek seferde birden fazla iş halledebilir.  Amaçları onlar için her şeydir. Sonuna kadar mücadele ederler, o yüzden çok başarılılardır.

Koç burcu insan vücudunda başı yönetir, bu sebeple hep başları diktirler.

Koç burcuna aşık olmak çok kolaydır. Çocukluktan itibaren karşı cins için çekim alanı çok kuvvetlidir. Karşı cinsi av olarak görür. Koç erkeği veya koç kadınını kendinize bağlamak istiyorsanız devamlı avlanan olacaksınız. Koç kadını da erkeği de çok iyi bir aşık olurlar. Gerçek aşka inanırlar. Koçun doğuştan gelen seksapeli vardır. Kadını da erkeği de cinselliği sever. Koça asla kıskançlık gösterisinde bulunmayın, kontrolcü olmayın kaybedersiniz.  Ancak Koç’u eğitmelisiniz, çünkü özünde bencillik olduğu için sizi anlayamaz. Koçun karşısında öfkeli ve bağımsız olursanız siz kazanırsınız.

Koçun yoğun yünlerinden dokunmuş bir abanın sıcaklığını hissetmenin, insanın ümitlerini bir anda canlandırıvermesi gibi, bu burcun insanı da hayal kırıklığı yaşadığı ilişkiler sonrası kendini çabuk toparlar. Sahip oldukları her şeyi başkalarıyla paylaşmayı seven koçların heyecanlı görünüşlerinin arkasında aslında utangaç bir mizaç saklıdır. Koçtan elde edilen yün, mahir ellerde pek çok kılığa bürünür. İplik olur dokunur, sayısız kıyafet haline gelir. Bu o kadar önemlidir ki tanrıça Athena bile bu işte kendisine meydan okunmasını kabul edememiştir. Dünya üstünde bu zanaatların sırrına sahip olmayı istemeyen millet yok gibidir. İşte bütün bu işleri en iyi becerenler de koç burcunda doğanlardır.

Yıldızlar sizi yanıltmaz, yol gösterir.

Ayşe Banu SALTUK

Sorular ve yorumlarınızı sayfanın altındaki iletişim kutusundan bize kolayca iletebilirsiniz.

Sitemize e-posta ile kayıt olarak bildirim alabilir, yeni yayınlanan makaleleri e-posta hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Yazar: Aysesaltuk68@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

İçeriğe yorumunuzu yazabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: