Bahçıvan Grup
Ayşe Banu SALTUKBurçlar

Burçların İnsanı Gıcık Eden Takıntılı Huyları

Can çıkar huy çıkmaz derler. Her insanın etrafındakileri, hatta bazen kendini bile gıcık eden huyları vardır. Burçlara göre huysuzluğunuzu yazıp, burçlara farklı bir açıdan yaklaştık.

KOÇ: Koçla aynı yatakta yatmak işkence gibidir, yatağın ortasına yatar ve size alan bırakmaz sabah dağılmış halde kalkarsınız. Koç kadınını eleştirmek kimsenin haddine düşmemiştir, yanılıp eleştirdiyseniz oradan hemen kaçın. Koçlar birden fazla evlilik yapabilir, ama boşanmazlar. Koçla boşandıysanız o daima sizi karısı ya da kocası olarak görecektir. En çok sevdikleriyle kavga ederler. Koç bir şeyi yapacağım derse, yapar.


BOĞA: Burnu çok önemlidir, eli hep burnundadır. Mutlaka burnunda bir hastalığı vardır, hep hırlar, değişik sesler çıkarır ki burnunda rahatsızlık olduğuna herkes inansın diye. Boğalar dokunduğu hiçbir şeyden korkmaz, ancak cin peri dedin mi ortadan toz olurlar. En büyük rakipleri koçlardır, büyürken ilk kavgalarını koçlarla yaparlar. Boğalar sakin bir burç olsa da canları kavga istediğinde mutlaka bir neden bulurlar. Sevdikleri şeyden asla vazgeçmezler, bir ayakkabıyı seviyorlarsa parçalanana kadar giyer ve atamazlar.


İKİZLER: Tuhaf olan her şeyi severler. Odaklanma problemi yaşadıklarından, yürürken bir direğe çarpabilirler. O kadar çok konuşurlar ki konuşurken zayıflayabilirler. İkizler erkeği işe gidiyorum diye çıkar, bir daha onu gören olmaz. Merakları yüzünden başlarına gelmeyen kalmaz, benim başıma neden bu kadar çok şey geliyor diye yine meraklanırlar.


YENGEÇ: Hayatlarında olan olayları yakın çevrelerinden öğrenirler. Ütüden nefret ederler, o yüzden boğa ile evlenebilirler. Aşırı tembel olduklarından günlerce evden çıkmayabilir, telefona bakmaya üşenebilirler, spor bu dünyadaki en gereksiz şeydir. Her konudan şikayet edebilirler ve etraflarındakileri intihara sürükleyebilirler. Yengeç bir şey der ve tam tersini yapar.


ASLAN: Kendini o kadar çok sever ki aynada kendini öper. Bütün bir yıl en muhteşem olmak için doğum gününe hazırlık yaparak geçirir. Her şeyin en iyisi olduğundan, evlenirken çok zorluk çeker. Kendi gibi muhteşem, harika, müthiş biri asla yoktur. Koçla aslan birbirlerinin en büyük rakipleridir, ömürleri birbirlerine üstün olma çabasıyla heba olur. Aslan kendini reddedene aşık olur.


BAŞAK: Kusursuz, her şeyi mükemmel yapan başağı sinir etmek çok kolaydır. Evinde işinde bir kusur bulun, günlerce uğraşsın, evin dağınık derseniz günlerce ortada görünmez, evini düzeltmekle meşguldur. Boğalara acayip bir ilgisi vardır, her aşık olduğu kişi mutlaka boğa çıkar.


TERAZİ: Kendi başına bir şeye karar verdiği görülmüş duyulmuş değildir. Aşırı moda düşkünüdür, en nefret ettiği şey moda olunca, onu över ve kullanır. Terazi hava olsun diye aslında hiç ilgilenmediği koleksiyonlar yapar, eski kitaplar gibi. Evinin en önemli odası Yatak odasıdır,evdeki tüm zamanını orada geçirir, yemek yer, tv izler, diğer odalar yok hükmündedir.


AKREP: En sevdiği 2 şey; sade kahve ve duşta sigara içmektir. Cinsellikte kadını da erkeği de diğer burçlara fark atar, fetişlerdir. Akrepler kendi ilgi alanlarına girmeyen her konuda tavsiye vermeyi severler, ancak kendi ilgi alanlarında kimseye bilgi vermezler. Akrep söylediği şeyi sırf inat olsun diye yapar.


YAY: Burçlar arasında en çok keşke kadın olsaydım, keşke erkek olsaydım diyen burçtur. Yaptıkları her şeyde gürültü çıkarmayı severler. Markette, yolda, işte olay çıkarıp, yaygara yapanlar genelde yaylardır. Kendisine anlattığınız bir sırrı sizin yanınızda bir başkasına çok rahat anlatabilir ve bundan dolayı rahatsız olmaz, garibim çok masumdur. En çok lakap yay burcunda olanlara takılır.


OĞLAK: Çalışkandır, matematik onların ana dilidir. Çok iyi politikacı olurlar. Bir savaş çıksa, herkes ölse, oğlaklar hayatta kalırlar.


KOVA: Çoğu kovanın 1960’lara takıntısı vardır, hippilerin yaşantılarına hayranlardır. Dostum, kanka diye biri söze başlıyorsa, bilin ki kovadır. Bir bara gidip ben çay içecem diyen biri mutlaka kovadır. Uzaylılara inanırlar, çünkü kendi ruhları devamlı gezer.


BALIK: Yön bilmediğinden evinin yolunu bulamaz, ancak 10 yıl önce ne yediğini unutmaz. Balık ve mantık bir arada asla olmayacak şeydir. Kendilerine bir masal dünyası kurarlar ve orda yaşarlar. Balık canı ne isterse onu yapar.


Yıldızlar sizi yanıltmaz, yol gösterir.

Ayşe Banu SALTUK

Sorular ve yorumlarınızı sayfanın altındaki iletişim kutusundan bize kolayca iletebilirsiniz.

Sitemize e-posta ile kayıt olarak bildirim alabilir, yeni yayınlanan makaleleri e-posta hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Yazar: Aysesaltuk68@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

İçeriğe yorumunuzu yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: