Bahçıvan Grup
Ayşe Banu SALTUKBurçlarMAGAZİN

BURÇLARA GÖRE KİLO VERME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Yengeç, Balık ve Akrep su grubundan burçlardır ve bu burçlar su kaybı yaşayabileceği gibi geçmiş travmalara bağlı kilo da alabilir. Balık, yemek yemeyi gerçeklerden kaçmak için kullanır ve Boğa iyi yemeğin de dahil olduğu iyi hayatı sever. Yengeçler yemeyi sakinleşmek ve rahatlamak için kullanırken, Akrep yoğun duyguları yüzünden aşırı kilo almaya meyillidir.

Yemeği bir ödül olarak görmektense, yemek olmayan, ama sizi duygusal olarak tatmin eden başka şeyler bulmalısınız. Özellikle de Yengeç, Başak, Boğa, Akrep ve Balıkların besinleri ödül olarak görme eğilimi yüksektir. Bu burçlar hayatta kalmak için beslenmek yerine besinleri duygusal sebeplerden tüketerek bağımlı hale gelebilirler.

Koç Burcu Nasıl Kilo Verir

Spor yapmayı seven koçlar rahatlıkla kilo verirler. Düzensiz beslenseler dahi vücutlarına çok iyi bakarlar. Bundan dolayı, düzenli ev yemekleri yaparlarsa mükemmel bir duruma gelirler koçlar.

Boğa Burcu Nasıl Kilo Verir

Ekmek ve ekmek tarzı gıdalardan uzak durun artık. Karbonhidrat sizin sonunuzu getirecek, en kısa süre içerisinde kilo vermeniz için öncelikle hamurlu gıdalardan uzak durun. En kötüsü de boğa kadınlarının selülit problemi bu yüzden bitmiyor.

İkizler Burcu Nasıl Kilo Verir

Şeker sizin en çok hassas olduğunuz konu. Lütfen şeker tüketiminden uzak durun, yoksa kısa sürede çok kilo alırsınız. Dikkat bu konu çok önemli. Çikolata, şekerli gıda, pirinç ve gdo içeren ürünlerden uzak durun. Hazır yemek yerine, ev yemeklerini tercih edin. Kahve ve çikolata sizin vazgeçilmeziniz olabilir, ancak bunu haftada 1 defa olarak kısıtlayın.

Yengeç Burcu Nasıl Kilo Verir

Deli gibi tuz tüketiyorsunuz. Buna bir dur demenin vakti geldi de geçiyor bile. Çok su içiyorsunuz, ama bu bir işe yaramıyor. Habire yiyorsunuz tuzlu gıdaları, sonra bu şişkinlik ödem var, neden diye soruyorsunuz. Aklınızdan çıkarım tuzu ve sağlıkla kilo verdiğinizi görün.

Aslan Burcu Nasıl Kilo Verir    

En sağlıklı burçtur. Vücutları genellikle çok düzgün olur. Sadece biraz şişlik olur vücudunda, fazla su tüketimiyle bu şişlikleri giderebilirsiniz. Bu konuda en başarılı olan sizsiniz.

Başak Burcu Nasıl Kilo Verir

Hamur işi yemeklere karşı ne kadar düşkünsünüz. Siz hayatta kilo veremezsiniz böyle yemek yemeye devam ederseniz. Kilo vermeyi gerçekten istiyorsanız, hamurlu tatlı ve tuzlu gıdalardan uzak durun ve bol su tüketin. Sağlıklı beslenin.

Terazi Burcu Nasıl Kilo Verir

Kesinlikle düzensiz yemek yemenin kurbanısınız. Her zaman almış olduğunuz kilolardan şikayetçisiniz. Ancak bu huylarınızdan vazgeçmiyorsunuz. Bu böyle gitmez. Dikkatli olmanız gerek.

Akrep Burcu Nasıl Kilo Verir

Et yemekten bu kadar zevk alan başka burç yoktur. Buna olan zaafınız yüzünden kilo almakta hiç zorlanmıyorsunuz. Protein ağırlıklı beslenmek sizin için önemli, ama etin yağından uzak durun.

Yay Burcu Nasıl Kilo Verir

Çok düzensiz besleniyorsunuz. Hatta burçlar arasında en düzensiz beslenen burçtur.  Bundan dolayı vücut sağlığınız hiç iyi değildir. Genellikle göbek ve basen bölgesinde yağlanma meydana gelir.

Oğlak Burcu Nasıl Kilo Verir

Hazır gıdalardan uzak durun oğlaklar. Bu sizin beslenmenizde kötü etkiler yaratacak. En kısa zamanda iyi bir diyet programıyla, hazır gıdalardan uzak durarak zayıflamanız gerek. Hamburger, cips ve kola üçlemesi sizin vazgeçilmeziniz olabilir, ama bu da sizi çok zorlayacağını biliyorsunuz.

Kova Burcu Nasıl Kilo Verir

Sağlıklı beslenme konusunda çok titiz olan kovalar diyet yapmayı da çok severler. Beslenme konusunda hassalardır. Hatta kalori cetveliyle yemek yerler.

Balık Burcu Nasıl Kilo Verir

Siz en rahat kilo alan burçsunuz, bunu biliyorsunuz değil mi? Spor yaparak ve düzenli beslenerek rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Aldığınız kilolar çok çabuk fark edilir. Yüzünüz anında kilo alır. Çok dikkatli olun.

Yıldızlar sizi yanıltmaz, yol gösterir.

Ayşe Banu SALTUK

Sorular ve yorumlarınızı sayfanın altındaki iletişim kutusundan bize kolayca iletebilirsiniz.

Sitemize e-posta ile kayıt olarak bildirim alabilir, yeni yayınlanan makaleleri e-posta hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Yazar: Aysesaltuk68@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

İçeriğe yorumunuzu yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: