Bahçıvan Grup
Ayşe Banu SALTUKBurçlarMAGAZİN

Dayanıklı Geleneksel ve Keyif Düşkünü BOĞA BURCU 

(21 NİSAN-22 MAYIS)

Grubu: Toprak

Uğurlu Gün: Cuma

Uğurlu sayı: 6

Uğurlu Taş: Zümrüt

Uğurlu Renkler: Pembe,Açık Mavi, Krem, Yeşil

Uğurlu Çiçekler: Kırmızı Gül, Pembe Karanfil

Uğurlu Kokular: Karanfil, Müge, Elma Çiçeği

Uğurlu Müzik: Senfoniler

En Belirgin Özellik: Dayanıklılık

En Büyük Hedef: Ün

En Büyük Hata: İnat

En Büyük İstek: Servet

Olumlu Huyları

İş yaşamında uyumlu, pratik, güvenilebilir, sabırlı, lüksü sever, soğukkanlı, kararlı, iradeli, sıcak kalpli, alçak gönüllü.

Olumsuz Huyları

Tembel, inatçı, hoşgörüsüz, can sıkıcı, esneklikten yoksun, kinci, aşırı gerçekçi.

Genel Özellikleri

Boğalar dikkatlerini toplama ve amaca bağlılıkları ile tanınırlar. Başkaları ile uyum sağlamada problem yaşamazlar. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Boğalar kimi zaman biraz can sıkıcı olsalar da çok sabırlı, sevimli ve sıcak kanlı kişiler olurlar. Kendilerini koruma iç güdüsü çok gelişmiştir. Somut şeylerle uğraşmayı severler. Rahata düşkünlüğü ve zevk alma temel özellikleridir. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görür. Amaçlarına ulaşmakta hiçbir zorluk onları durduramaz. Başarıya hayrandırlar. Biraz tutucu olmaları sebebiyle, kendilerine seçtikleri yaşam biçiminin daha sonra değiştirilmesi gerektiğinde oldukça zorlanırlar.

Boğalar çok zor dolduruşa gelirler. Öfkelendikleri zaman geçinilmesi zor ve yırtıcı kişiler olurlar. Kimi zaman çok inatçı olup, kendilerine ne yapılması gerektiğini söylemesinden asla hoşnut kalmazlar.

Yemek yemeyi çok severler. Birlikte oldukları kişilerin tümüyle kendilerinin olmadığını hissederlerse üzülürler. Dostlarına bağlı olması onu aynı zamanda iyi bir dert dinleyicisi yapar, sorunları dinler, yardım etmeye çalışırlar.

İş Hayatı

Çalışkan ve dikkatli oluşlarının yanı sıra mantıklı kişilerdir. Bir işe başlamadan önce her olasılığı göz önüne alır, hiçbir olayın içine balıklama dalmazlar. Zamanlarını sabırla kullanırlar. Çok yapıcı bir zihinleri vardır. Düşüncelerini kolay kolay değiştirmezler. Dikkatli ve planlı çalışırlar, ama en ufak bir değişiklik bile onları hemen alt üst eder.

Boğalar başladıkları işi mutlaka bitirirler. Çok zor koşullara göğüs germe özellikleri vardır. Boğanın gücü ve karakteri diğer insanların ona güvenmesini sağlar. Boğalar sadece kendilerine güvenmek ve inanmak isterler. Önem verdikleri kişilerle ilgili bir şeyler yapıyorlarsa daha önem vererek yaparlar. Sürprizleri sevmezler. Gelişmiş estetik yanları vardır. Kişisel zevklere ve konfora düşkünlüğü vardır. Dikkatli yapısından dolayı yanlışlıklara yakalanmazlar. Geleceğe yönelik sezgileri çok kuvvetlidir. Bundan dolayı maceraları sevmezler.

Sonunu göremedikleri işlere girmezler. Paralarını biriktirirler. Doğayı ve doğal olan her şeyi severler. Kırsal yerlerde yaşamayı daha çok isterler. Müzik ve el işleri boş zamanlarının en büyük hobileridir. Tutucu yanları gençlerle iletişiminde problem çıkartır. Çok sert bir disiplin yapısına sahiplerdir. Satın alınacak en iyi şeyi satın almak isterler. Disipline uydukları için okulda mutlu olurlar.

Evlilik ve İlişkiler

Evlilik yaşamında kıskançlık seviyesi en üst seviyeye çıkabilir. Çocuklarının öğrenim hayatı için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İsteklerini gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Karşı tarafı avlaması gereken bir av olarak görürler.

Evlenecekleri kişinin entelektüel anlamda ona yakın olması lazım. Boğalar duygularını rahat rahat açıklayamazlar. Sevildiklerini de kolay kolay anlamazlar. Tutulmayan sözler, ihanetler güven duygusunun çok çabuk yok olmasına neden olur. Boğa şiddetli reaksiyonlar gösterir ve karşısındakine son bir şans vermeyi reddeder. Hayal kırıklığı yaşamış boğanın davranış biçimi normal hallerinden çok farklıdır, ya ilişkilerinde tam bir kopuş olur ya da tam tersini yapar, hayatınızı hızlandırır.

Yıldızlar sizi yanıltmaz, yol gösterir.

Ayşe Banu SALTUK

Sorular ve yorumlarınızı sayfanın altındaki iletişim kutusundan bize kolayca iletebilirsiniz.

Sitemize e-posta ile kayıt olarak bildirim alabilir, yeni yayınlanan makaleleri e-posta hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Yazar: Aysesaltuk68@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

İçeriğe yorumunuzu yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: